Golden Retriever kategorisinde 30 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Golden Retriever

Birçok kişi tarafından gülen köpek olarak da tanımlanan Golden Retriever, dünyanın en zeki köpekleri sıralamasında dördüncü basamakta yer alır. Golden Retriever, tam adıdır. Oldukça zeki olmasının yanı sıra hem fedakarlıkları hem de arkadaş canlısı tavırları sayesinde çok popülerlerdir. 1800 yılına kadar uzanan bir geçmişleri vardır.

Golden Retriever Fiyat

Golden Retriever fiyat kesinlikle bu köpeğin farklı özelliklerine göre değişiklik göstermesinden dolayı çok geniş olan bir meblağ aralığı hemen dikkat çeker. Piyasadaki ilanlara baktığımızda 300 TL'den başlayarak 2000 TL'ye kadar bunun çıkmış olduğunu hemen ifade etmek lazım. Özellikle çok iyi, eğitimli, yavru, hiçbir sağlık sorunu olmayan ve safkan bir Golden Retriever söz konusu olduğundan fiyatın 2000 TL'den de fazla olması mümkündür. İlanlar üzerinden ve internetten satın alma işlemini yapmak daha mantıklı olacaktır.

Golden Retriever fiyat belirlenmesinde belli kriterlerin olduğunu söylemek gerekiyor. Renk bunların başında gelir. Bu ırkın farklı birçok rengi söz konusudur. Yavruladıkları zaman bu konuda bir tahmin yürütmek söz konusu olamaz. Genetik özellikleri bunun üzerinde belirleyici bir etmendir. Burada en pahalı olanların genellikle sırt kısmında altın gölgeler bulunur. Aynı durum kuyruk kısmı için de geçerlidir. Haliyle bu tip bir köpek, diğerlerinden çok daha pahalı olacak şekilde satışa sunulur.

Sağlık durumunun göz önünde bulundurulması çok mühimdir. Buna göre hayvanların bir kısmında alerji olarak tanımlanmış rahatsızlık olabilir. Bu, özellikle mevsimin sıcak olduğu yerlerde görülür. Golden Retriever türleri arasında sıcağı hiçbir şekilde sevmeyen, bundan olumsuz şekilde etkilenen çok sayıda örnek vardır. Durum böyle olunca ilgili rahatsızlık fiyatın düşmesinde kesinlikle en temel parametrelerden birisidir. Satın alma öncesinde buna dikkat edilmesi lazım.

Satılık Golden Retriever

Satılık Golden Retriever ilanları son derece çoktur ve bu sayede size en uygun olan köpeği seçebilir, hemen ardından da satın alma işlemini online platform üzerinden kısa zaman dilimi içinde tamamlayabilirsiniz. İlanlarda hayvanın belli özelliklerine göre değişik sınıflandırmaların yapılmış olduğunu görmekteyiz. Hem dişi hem de erkek olup olmamasına göre fiyatlar öne çıkar.

Bunun yanı sıra renk birçok kişi için önem arz eder. Her ne kadar altın sarısı olsalar bile daha farklı bir opsiyon da söz konusudur. Bunun yanı sıra yavru bir Golden Retriever sahibi olmak kesinlikle mantıklıdır. Çünkü onu en küçük olduğu dönemden itibaren alarak size uygun bir biçimde yetiştirebilir, gerekli tüm eğitimi de verebilirsiniz. Satılık Golden ilanlarında ırkın orijinal olup olmadığından da net bir biçimde bahsedilmiştir. Bunların tümünü göz önüne alarak, sizin için en mantıklı olan seçimi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yavru Golden Retriever

Henüz çok küçük ve yavru olarak bilinen Golden Retriever köpekler gerek sevimlilikleri gerekse çok sıcak kanlı olmaları sayesinde sık tercih edilirler. Bakımının özenli bir biçimde yapılması gerekiyor. Özellikle ilk günler onlar için büyük öneme sahiptir. Yalnız olmalarından dolayı bu duygunun ortadan kaybolması adına ilgi gösterilmelidir. Böylelikle mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Kesinlikle kafesi söz konusu ise bunu evin en kolay şekilde erişilebilen ve kullanılan yerine yerleştirmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra belli bir süre boyunca kafesin kapısının açık bırakılması da lazım. Dikkat edilecek olan bir diğer husus ise kafese girmesi durumunda ona çeşitli ödüller vermek, bu sayede alışmasını kolay bir hale getirmektir.

Golden Retriever köpek özellikle 8 ya da 10.haftanın ardından sahiplenilmelidir. Çünkü bu zaman dilimleri boyunca annesinin yanında kalması onun için büyük bir önem arz eder. Tuvalet eğitimini dikkatli şekilde vermek lazım. Bunun küçük yaşlardan itibaren verilmesi gerekiyor.

Yaptırılması şart olan aşılar ve bunların zaman aralığı ise şöyledir;

 • 5.haftadan itibaren Parvovirüs aşısı olunması lazım. Belirtilmiş olan süre kesinlikle idealdir.
 • 6 ile 9.hafta arasında ise karma aşı yapılmalıdır. Bu sırada Leptospirosis aşısının eklenmemesi önem arz eder.
 • 12.hafta ya da bunun sonrasında kuduz aşısı gereklidir.
 • 12 ve 16.haftalar arasında ise karma aşı olmalıdır.

Yavru Golden Retriever köpek hem taranmalı hem de belli zamanlarda yıkanmalıdır. Bunun için tavsiye edilen süreler söz konusudur. Tüy dökme sıklığının orta seviyede olduğunu hemen ifade etmek lazım. Günlük bir biçimde tüylerinin taranması halinde bunların dökülmesinin en aza indirilmesi kolaydır.

Yüzücü olmalarından dolayı suyu da çok severler. Banyo yapmaktan büyük bir keyif alırlar. İşte bu yüzden 3 haftada bir kere olacak şekilde özel şekilde yıkanması esastır. Böylelikle hem sağlık sorunlarının hem de kötü kokmasının önüne başarılı bir biçimde geçmiş olursunuz. Banyon sonrasında tüylerinin ilk olarak havlu ve ardından ise makineyle gerçekleştirilmesi dikkat edilecek olan bir husustur. Yavru Golden Retriever bu şekilde temizlenmeli, bakımı uygun bir biçimde yapılmalıdır. Böylelikle hayvanın çok daha mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Golden Retriever Sahiplendirme

Golden Retriever sahiplendirme işlemleri rahatlıkla ve internet üzerinden yapılır. Bu köpeklerin en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi hem evlerde hem de bahçede beslenmeye uygun olmasıdır. Ancak kesinlikle bir bekçi köpeği değildir. Bir tehdit ya da tehlike anında sahibini sadece havlama ile uyaracaktır.

Golden Retriever sahiplenmiş olan bir kişinin beslenmeye çok büyük bir önem vermesi lazım. Buna göre hem hareketli yapılarının hem de yaşının göz önünde bulundurulması gerekiyor. Irk olarak kilo almaya kesinlikle çok müsait olmalarından dolayı obezitenin önüne geçebilmek için hem kaloriye hem de köpeğin kolesterol seviyesine dikkat edilmelidir.

Yağlı yiyeceklerden ve ayrıca pişmiş olan kemiklerden kaçınmak önemli bir detay olarak karşımıza çıkar. Yetişkin köpeklerde beslenme konusunda şunların göz önünde bulundurulması lazım;

 • Katkı maddelerinin çok yoğun olduğu mamaları hiçbir şekilde sevmediklerini bilmek lazım. Bundan dolayı mama içeriğinde Propolin, Etoksikin, Sodyum, BHA ve Glikol olmamalıdır.
 • Gerek yapay tatlandırıcıların bulunduğu gerekse şekerin olduğu mamalarda, besinlerden kaçınmak onun sağlığı açısından büyük bir önem arz eder.
 • Tahıl şeklinde verilebilecek olan ürünlerin içinde çok kaliteli esmer veya beyaz pirinç ile dolgu maddeleri bulunmalıdır.
 • Hayvan artıklarının tercih edilmesi mantıklı değildir. Bundan dolayı toynak, ayak ve kanattan kaçınmak gerekiyor.
 • Mama içeriğinde yüzde 30 protein, yüzde 16 veya 18 arasında değişen Omega 3 ile 6 bulunmalıdır.
 • Karbonhidrat miktarının ise uzmanlar tarafından yüzde 30 ya da 35 şeklinde ifade edilmiş olduğunu görmekteyiz.

Kaliteli, katkı içermeyen mamaların verilmesi durumunda Golden Retriever köpek çok sağlıklı bir biçimde beslenmiş olacaktır. Bu da onun ömrünün uzaması anlamına gelir.

Golden Retriever Özellikleri

Golden Retrieverözellikleri her zaman en çok merak edilen konuların başında geliyor. Şunları hemen ifade etmek lazım;

 • Ortalama ömürlerine baktığımız zaman en az 10 en çok ise 13 yıl olduğunu görmekteyiz.
 • İlk defa görülmüş oldukları tarih ise 1800 yıllarına kadar uzanır.
 • Retriever ailesi içinde yer alır ve bu köpek ve daha farklı türlerin melezlenmesi sonrasında ortaya çıkmışlardır.
 • Boyları en az 52 cm iken bunun üst sınırının 61 cm olduğunu eklemek lazım.
 • Ağırlıklarına baktığımızda 25 ile 34 kg arasında değişir.
 • Kesinlikle çok sportif olmalarıyla bilinirler.
 • Farklı birçok görevde devlet kurumları tarafından kullanılmaları söz konusudur. Golden Retriever köpek buna göre av köpeği, kılavuz köpeği, akut köpeği, narkotik köpeği ve aynı zamanda iz sürme köpeği şeklinde tercih edilebilirler.
 • Oldukça uzun olan tüyleri hemen dikkat çeker. Bundan dolayı belli zaman aralıklarıyla taranması gereklidir.
 • Golden Retriever cinsi olan bu köpeklerin bir diğer özellikleri ise çok iyi bir biçimde yüzebilmeleridir.
 • Komut alma ve öğrenme konusunda çok başarılıdırlar. Hafızalarının iyi ve zeki olmaları sayesinde 10'dan çok komuta yanıt verebilirler. Bunun için de başarılı bir eğitimden geçirilmeleri şarttır.
 • Koruma özellikleri öne çıksa bile genellikle en fazla havlayarak bunu yaptıklarını ifade etmek gerekiyor.
 • Bekçi köpeği olmadıklarını unutmamak gerekiyor. Bundan dolayı ilgili amaca yönelik olarak kullanılmaları söz konusu değildir.
 • Çok düzenli bir biçimde ve bir plana sadık kalarak egzersizleri belli şartlara göre yapılmalıdır.
 • Her zaman ilgiye muhtaç bir köpek olmalarından ötürü sahiplerinin şefkatlerini esirgememesi lazım.
 • Bunun yanı sıra sıcak kanlı, dostane ve cana yakın olduklarının altını da çizmek gerekiyor.

Golden Retriever köpek işte bu özellikleri sayesinde ülkemizde en çok satın alınan ırkların içinde bulunur.

Golden Retriever Köpek  

Golden köpek, hem dünyada hem de ülkemizde en fazla satın alınan köpek ırkı olarak dikkat çeker. 19.yüzyılda ilk defa İskoçya'da ortaya çıkmış olmasına rağmen bazı kişilere göre anavatanı İngiltere'dir. Kırma bir ırktır. Irish Setter, Newfoundland, Wavy Coated Retriever cinslerinin bir karışımıdır. Golden Retriever yani İngilizcede altın olarak tanımlanmasının temel nedeni ise sahip oldukları altın sarısı tüy renkleridir. İlk zamanlarda Britanya Adası'nda avcılık sırasında tercih edilmiştir. Sonradan daha evcil bir hale gelmesiyle beraber kentlerde de beslenmesi çok uzun bir zaman almamıştır.

Golden Retriever köpek, hem erkeklerinin hem de dişilerinin kaslı olmasıyla dikkat çeken bir türdür. Tatlı bir yüz ifadeleri vardır. Oyun oynamayı çok severler. Bunun yanı sıra genellikle sakin kalmalarından dolayı birçok kişinin ilk tercihi olmayı başarmışlardır. Hatta aile köpeği olarak da tanımlanırlar. Tüm evcil hayvanlarla, insanlarla ve ayrıca çocuklarla iletişimleri çok güçlüdür. Sadık olmaları sayesinde sahiplerinin sözlerinden hiçbir şekilde çıkmazlar.

Orta boyutlu evler için en ideal ırk olarak tanımlanırlar. Tüyleri altın sarısı veya krem rengi olarak dikkat çeker. Sahibini her zaman memnun etme eğilimi içindedir. Kendisine olan güveni, sadık olması, nazikliği, güvenilir yapısı, zekiliği, sevgi dolu olması ve uysallığı sayesinde çok satın alınan ve ayrıca tercih edilen köpeklerin içinde bulunmasını sağlar. Ilıman iklim onlar için en uygun olanıdır.

Golden Retriever köpeklerin tıraş ihtiyaçları yoktur. Bu durum, onları satın almış olan sahipleri için kesinlikle büyük bir avantaj anlamına gelir. Fırçalanma ihtiyaçları söz konusu olmasına rağmen bunu haftada birkaç kez yapmak yeterli olacaktır. Su geçirmeyen, yumuşak, hafif dalgalı olan bir tüy yapısı vardır.

Gerek başka köpeklerle gerekse kedilerle geçinme konusunda sorun çıkarmaz. Çocuklarla anlaşma yeteneği çok üst düzeydir. En çok dikkat edilmesi gereken şey ise hayvanın kesinlikle egzersize olan ihtiyacının göz önünde bulundurulmasıdır. Sportif bir köpek olmalarından dolayı günde minimum 40 maksimum ise bir saat kadar yürümeleri şarttır. Ancak bu şekilde enerjilerini başarılı bir biçimde boşaltmış olurlar.

Golden Retriever köpek en sağlıklı türlerden birisidir. Buna rağmen belli başlı kontrollerinin aksatılmadan ve periyodik bir biçimde tamamlanması esastır. Bunların arasında göz, kalp, dirsek ve kalça değerlendirmeleri öne çıkar. Her köpek türünde olduğu gibi belli başlı rahatsızlıkların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bunun önüne geçebilmek adına hem bakımına ve beslenmesine hem de egzersizlerine dikkat edilmelidir.

Golden Retriever Köpek Fiyatları

Golden Retriever Köpek Fiyatları Türk Lirası üzerinden tanımlanmıştır. Her köpek için aynı meblağın talep edilmediğini hemen ifade etmek lazım. Genellikle yaz ayları geldiğinde belirlenmiş olan ücretlerin daha düşük olması gibi bir durum söz konusudur. Çünkü bazı köpeklerde alerji durumu yazın ortaya çıkar. Bu yüzden kesinlikle ilgili detaylara dikkat edilmelidir. Tam tersi olarak mevsim kış ise daha yüksek ücretlerden köpekler satışa çıkarılabilir. Bundan dolayı hem güvenilir hem de gerekli tüm detayların net şekilde ifade edildiği sayfamızdan satın alma işlemini yapmanız lazım.

Golden Retriever köpeklerinin fiyatlarının belirlenmesinde dikkat çeken bir diğer nokta ise cinsiyettir. Özellikle bu türe çok büyük bir ilgi gören ve aynı zamanda üretim yapacak olan kişilerin genellikle erkekleri tercih ettiği biliniyor. Bu durum dişilerin daha düşük, erkeklerin ise daha yüksek olan ücretler üzerinden satılması anlamına gelir.

Bir diğer önemli husus ise kesinlikle yaştır. Birçok insan köpek satın alma işleminden hemen önce bunun bir yavru olmasını ister. Çünkü çok küçük yaşlarda alınacak olan bir köpek, sahibinin gözetiminde daha iyi bir eğitim alır. Ayrıca onu besleyen kişiye karşı sempati duyması, sadakat göstermesi kolay olur. Bundan dolayı yavru Golden Retriever köpekler pahalıdır.

Eğitimli olarak tanımlanmış Golden Retriever köpek satışları da söz konusudur ve bu tip bir özelliğe sahip olan hayvanın normalden biraz daha pahalı olduğunun hemen altını çizmek gerekiyor. İşte bunların tümünün göz önünde bulundurulması, ona göre seçim gerçekleştirilmesi ve satın alma işleminin tamamlanması çok mantıklıdır.